Брезнишкият футболен отбор “Чорни-1920” надви с 4 : 2 тима на “Житен” като гост в контролен мач

През днешния ден “Чорни-1920” (Брезник) изигра втората си контрола преди началото на пролетния полусезон срещу ФК “Житен” (Житен), съобщиха от брезнишкия отбор за читателите на Zapadno.com.

Брезничани спечелиха убедително с 4 : 2 в софийското село Житен. Мачът премина изцяло под контрола на “Чорни” и резултатът е закономерен. През първото полувреме брезничани отбелязаха 2 гола чрез Евгени Генов и Красимир Стайков. Второто полувреме започна с ранен гол на Николай Ангелов, а малко по-късно домакините върнаха едно попадение от дузпа. Четвъртият гол за “Чорни” падна след красиво изпълнение на пряк свободен удар на Николай Ангелов. До края на мача “Житен” вкараха втора дузпа и направиха загубата на домакините по-почетна.

Последният контролен мач на отбора преди началото на пролетния полусезон ще е следващата неделя (5 март).