Футболна победа на стадиона в Брезник! Футболистите на “Чорни-1920” Кр. Стайков и Н. Ангелов чрез хеттрик разгромиха с 4 : 1 отбора на “Ботев” (Друган)

Футболен клуб “Чорни-1920” (Брезник) победи с 4 : 1 отборът на “Ботев” (Друган), научи Zapadno.com.

В мач от 14-ти кръг на А ОФГ 1 “Чорни-1920” спечели с 4 : 1, като домакини на “Ботев” (Друган). С хеттрик за домакините се отличи Красимир Стайков, а едно попадение добави Николай Ангелов. Първото полувреме мина изцяло под диктовката на брезничани, които можеха да открият още преди да е минала и минута, но удар от чисто положение на Николай Ангелов мина малко над напречната греда. В 20-тата минута Красимир Стайков изведе Николай Ангелов сам срещу вратаря, но защитник на гостите събори нападателя на брезничани и логично съдията отсъди дузпа, като спести червен картон за “Ботев”. Зад топката застана Красимир Стайков и откри резултата. “Чорни-1920” продължи да доминира след гола и на два пъти Цветелин Недев уцели греди, преди Красимир Стайков-Гарата да вкара втория си гол в мача.

Второто полувреме започна с отпускане на “Чорни-1920” и гостите върнаха един гол. Малко по- късно след пряк свободен удар друганчани бяха близо до изравняване, но Емил Любомиров се намеси чудесно и изби удар под гредата. В 60-тата минута много хубаво двойно подаване между Николай Ангелов и Красимир Стайков изведе последният сам срещу вратаря, но отново защитник на гостите извърши нарушение, като този път с дузпата последва и логичен червен картон. Николай Ангелов нямаше проблем при изпълнението и резултатът стана 3 : 1. Двамата нападатели на “Чорни-1920” още веднъж надиграха защитата на Друган след двойно подаване, като и този път гостите предпочетоха да фаулират Красимир Стайков. Този път зад бялата точка застана Гарата и оформи своят хеттрик в мача, съобщиха подробно за днешния мач от брезнишкия футболен клуб.

Следващият мач, който брезнишкия футболен отбор ще изиграе е насрочен за неделя (2 април). Тогава футболистите на “Чорни-1920” ще се изправят срещу силния отбор на “Витоша” (Долна Диканя).