Футболен клуб “Чорни” (Брезник) изпусна спечелен мач в Долна Диканя, където се изправи във футболен двубой срещу отбора на “Витоша”

Отборът на “Чорни” (Брезник) загуби нелепо при гостуването си на “Витоша” (Долна Диканя) с 4 : 3, съобщиха за читателите на Zapadno.com от брезнишкия футболен клуб.

В 10-та минута брезничани вече водеха с 2 : 0 и по нищо не личеше, че мачът ще завърши негативно за гостите. В 5-ата минута, след грешка в защитата на “Витоша” Николай Ангелов изскочи сам срещу вратаря на домакините и технично го прехвърли за 0 : 1. В 10-тата при центрирарене от фаул вратарят на диканчани не се намеси добре и Георги Йорданов даде комфортна преднина на брезничани. Когато по всичко личеше, че “Чорни” ще спечели убедително се получи неочакван срив в играта им и след поредица от грешки в центъра на терена и в защита “Витоша” обърна мача до 4 : 2. Брезничани се опитаха да се върнат в мача, но успяха да отбележат само един гол до края чрез Красимир Стайков, който отбеляза от пряк свободен удар за крайното 4 : 3.

Следващата неделя (9 април) отборът на “Чорни” ще приеме тима на “Ерма-2010” (Трън) на стадиона в Брезник. Мачът е насрочен за 17 часа.