Футболен клуб “Черногорец” (Ноевци) с двоен повод за празнуване на Цветница – победа над “Металург” (Перник) с 2 : 1 и нови екипи предоставени от efbet – СНИМКИ + ВИДЕО

В дербито футболен клуб “Черногорец” (Ноевци) победи футболен клуб “Металург” (Перник) с 2 : 1. Това съобщиха за читателите на Zapadno.com от футболния тим на брезнишкото село Ноевци, където се изигра срещата.

На Цветница в Ноевци имаха двоен повод за радост – получиха нов екип, предоставен от efdet, изработен от “Джъмпер” и великолепна победа. Намиращите се трети в класирането домакини приеха лидера и сигурен победител в групата. Срещата започна вихрено, като още при първата си атака гостите удариха греда. В средата на първата част след хубава комбинация Валери Евтимов от домакините бе спънат в наказателното поле, топката се озова около дузпата в Олег Алексиев и резултатът бе открит след хубав удар в левия ъгъл. Гостите натиснаха и до края на първото полувреме имаха множество центрирания и удари, блокирани от защитата на ноевчани. В 43-тата минута Евгени Американов изведе с перфектен пас Олег Алексиев сам срещу вратаря от центъра на терена, но голмайстора се засуети и удара му бе избит от Веселин Леонтиев.

Второто полувреме предложи повече страсти. В самото му начало Олег Алексиев преодоля двама защитници и със силен удар по земя направи резултата 2 : 0. Малко след това след центриране Богословов с удар с глава нацели напречната греда на ноевчани и пропусна да върне гостите в мача. В 70-та минута Алексиев мина като на шега през трима защитници и удари страничната греда. В 85-та минута Валентин Велинов изведе влезлия като резерва Тодор Даскалов сам срещу вратаря Леонтиев, но удара му бе слаб. В тези минути домакините бяха пълни господари на терена, като малко не достигна на Евгени Американов и Даниел Йорданов да реализират. В даденото от съдията продължение лошо върната от Каменов топка принуди вратаря на “Черногорец” Ивайло Михайлов да играе с ръка в наказателното поле. Последвалият непряк удар завърши с много красив гол, като топката влезе след като удари напречната греда. С гола бе оформен крайният резултат 2 : 1. Интересно е обстоятелството, че “Металург” има само победи в тазгодишния шампионат и две загуби, дошли именно от “Черногорец” – есента с 3 : 1 и сега с 2 : 1.