Футболната сила на Ноевци – “Черногорец” отново доказа лидерство като се наложи с 3 : 0 над отбора на “Ботев” в село Друган – ВИДЕО + СНИМКИ

На Разпети петък “Черногорец” (Ноевци) се наложи с класически успех над “Ботев” (Друган) с 3 : 0.  Това съобщиха за читателите на Zapadno.com от футболния клуб на брезнишкото село Ноевци.

Прохладният следобед и нелош стадион, благодарение на положените усилия от страна на домакините от село Друган предложиха много страсти. През първата част играта бе равностойна. Домакините изпълниха няколко неточни удара от фаул. В 25-та минута Евгени Американов изведе Олег Алексиев с перфектен пас сам срещу вратаря, който спаси първата 100 % опасност. В края на полувремето гостите изнесоха играта, като при едно разбъркване Валери Евтимов стреля около дузпата, вратарят на “Ботев” отрази, но топката отиваше към вратата и при опит да бъде изчистена последва автогол за 0 : 1 в полза на гостите, споделиха от “Черногорец” за подробностите около провелия се мач.

Второто полувреме гостите от Ноевци бяха пълен господар. В 47-а минута Олег Алексиев остана отново очи в очи с вратаря, излъга го но се засуети и вратарят улови топката. Две минути след това Алексиев отново излезе сам срещу вратаря, но сгреши при подаването към намиращия се на празна врата Американов. В 53-а минута Валентин Велинов от около 35 метра вкара феноменален гол в скобата на домакините след удар от фаул. Само пет минути по-късно падна и трети гол, като Алексиев вкара от най-трудната ситуация, озовал се под малък ъгъл сам срещу вратаря. До края на мача Сашо Цветанов, Тодор Даскалов и Марио Антонов пропуснаха да вкарат за гостите.

Следващата неделя (23 април) “Черногорец” приема отбора на “Витоша” (Долна Диканя) на стадиона в село Ноевци. Мачът е насрочен да започне в 17 часа.