Отборът на “Черногорец” (Ноевци) завърши с победа първия си контролен мач преди началото на предстоящия футболен полусезон

“Черногорец” (Ноевци) победи “Чорни” (Брезник) в първата си контрола преди началото на предстоящия футболен полусезон. Това съобщиха за читателите на Zapadno.com от ноевския футболен отбор.

В неделния дъждовен ден двата отбора изиграха приятелска среща на отличния терен в Брезник. През първата част домакините играеха много подредено в отбрана и контраатака матираха на два пъти гостите до средата на полувремето чрез Йорданов и Панталеев. В края на първото полувреме много красив гол на Даниел Йорданов намали преднината на брезничани.

Втората част бе много по-интересна за гледане. Гостите натиснаха, но домакините правеха много силни контраатаки. При една от тях Георги Йорданов бе спънат в наказателното поле, но дузпата бе избита от Борислав Димитров. Олег Алексиев изравни след удар с глава. След това двата отбора си размениха и по една греда чрез Йорданов и Алексиев. Домакините не можаха на два пъти да преодолеят вратаря на гостите оказали се сами срещу него. Последваха силни минути за Американов, който изработи дузпа и сам я вкара, а след това се разписа с глава за крайното 2 : 4.

Снимка: ФК “Черногорец” – архив