За първи път малките „Трънски ритми“ се качиха на сцена по време на празника в памет на Гюрга Пинджурова – ВИДЕО
Днес детската група за народни танци „Трънски ритми“ направи своето творческо кръщене, научи Zapadno.com.
Малките „Трънски ритми“ към читалището на Трън се изявиха на сцената на празника в памет на народната и оперна певица Гюрга Пинджурова. „Малките деца, които днес за първи път са на сцена – „Трънски ритми“, обяви водещата на програмата преди изпълненията на новите таланти. Над 500 участници са част от тазгодишното издание на празника в памет на Гюрга Пинджурова, но най-големи симпатии в публиката събудиха малките „Трънски ритми“.
Танцовата формация към народно читалище „Гюрга Пинджурова-1895“ е най-активната група за народни танци в Трънско. Само за 2017 година танцьорите на състава взеха участие в 7 фестивала в страната и съседни държави.
Вижте видео от участието на детската група за народни танци „Трънски ритми“, което трънчанката Евгения Такова сподели във Фейсбук:
Видео и снимки: Евгения Такова