Най-младите танцьори от “Трънски ритми” спечелиха второ място на Националния детски празник „Чичо Стоян“ в Дивотино

500 участници събра 21-то издание на Национален детско-юношески фолклорен фестивал за традиционен фолклор и съвременно (авторскоЮ0 творчество и изкуство „Чичо Стоян” в пернишкото село Дивотино, съобщиха от пресцентъра на Община Перник.

Празникът премина при перфектна организация и много настроение . Талантливите момичета и момчета бяха оценявани от компетентно жури с председател – Милчо Георгиев – етнохоролог и членове – Светла Караджова – етномузиколог, педагог и художествен ръководител на квартет „Славей“ – град София, Сорина Богомилова – народна певица в ДАНПТ „Филип Кутев“ – град София, Цветанка Манова – етнолог и Йовчо Георгиев – хореограф.

Детската група на клуб за народни танци “Трънски ритми” към народно читалище “Гюрга Пинджурова-1895” с ръководител Емилия Миланова е била удостоена с второ място в раздела “Танцови формации и колективи”. Съставът от община Трън е получил плакет и диплом за участието си в Национален детско-юношески фолклорен фестивал. Това са първите награди и първото участие на малките “Трънски ритми”, както ги наричат в Трън, след като децата вече се представиха пред трънската публика през последния един месец.

В надпреварата за традиционен фолклор и съвременно (авторско) творчество и изкуство се представиха 22 песенни, танцови групи и формации, групи за словесен фолклор и детски игри – за традиционен фолклор и АНПТ, народни хорове, вокални групи, танцови колективи, групи и формации за модерен балет, мажоретни танци, улични и хип-хоп танци за съвременно /авторско/ творчество и изкуство, и 60 индивидуални изпълнители, певици/певци, хумористи и разказвачи за традиционен фолклор и съвременно (авторско) изкуство с общо 450 участника, представители на 35 ведомства (6 детски градини, 3 основни училища, 5 средни училища, 3 културни дома и центрове по изкуствата и 18 народни читалища), от четири областни центъра – Перник, София-град, Кюстендил и Пазарджик.

След обстойно гледане и прослушване журито присъди следните колективни и индивидуални награди по жанрове:

А.КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:
І/.Голяма награда на Община Перник
ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ – КУПА И ДИПЛОМ
СЕ ПРИСЪЖДА НА:
Детски танцов ансамбъл “Български ритми”и солисти
при НЧ”Просвета-1909 г.” кв.“Църква“, гр.Перник
Ръководител: Цветан Борисов

ІІ/.Голяма наградата на Кметство с.Дивотино
ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ- КУПА И ДИПЛОМ
СЕ ПРИСЪЖДА НА:
Фолклорните формации и индивидуалните изпълнители
при НЧ „Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“ село Кралев дол, Област Перник
Ръководител: Валери Цветков

ІII/.Голяма награда на Настоятелството на НЧ „Чичо Стоян” село Дивотино
ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ – КУПА И ДИПЛОМ
СЕ ПРИСЪЖДА НА:
Фолклорни формации и индивидуални изпълнители
при НЧ“Васил Левски-1904 г.“ град Велинград, Област Пазарджик
Ръководители: Боян Захов
Мая Ангелова

Б/. СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

I/. ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ – за цялостно представяне на фолклорни формации и индивидуални изпълнители във фестивала
СЕ ПРИСЪЖДА НА:
1/. ДГ № 5 „Вела Пеева“ кв.“Тева“, град Перник
Ръководители: Елена Спасова и Иванка Дякова
2/. ДГ № 6 „БЪЛГАРЧЕ“ кв.“Изток“, град Перник
Ръководители: Галина Благоева и Милена Виденова
3/. ДГ № 7 „ПРОЛЕТ“ град Перник
Ръководители: Виктор Томанов и Ирена Андреева
4/. ДГ № 9 „КАЛИНА МАЛИНА“ град Перник
Ръководители: Лиляна Валентинова и Иванка Гинина
5/. ДГ № 14 „СЛАВЕЙЧЕ“ ГРАД Перник
Ръководители: Виктор Томанов и Йоана Стоянова
6/. ДГ № 15 „РАЙНА КНЯГИЯ“ град Перник
Ръководители: Валери Цветков и Ирена Андреева

II/. ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ – за високи художествени постижения в областта на любителското традиционно и съвременно фолклорно творчество и изкуство на ръководители и индивидуални участници:

СЕ ПРИСЪЖДА НА:
1/. Валери Цветков – ръководител на певчески формации и индивидуални изпълнители
при ДГ № 15 „Райна Княгиня“ град Перник и НЧ „Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“
село Кралев дол, Област Перник
2/. Иванка Гинина – ръководител на детска формация за словесен фолклор при
ДГ № 9 „Калина Малина“ град Перник
3/. Мартин Борисов – инструменталист в ЦПЛР-ОДК град Перник
4/. Мария Димитрова – из.на народни песни при НМУ“Любомир Пипков“ град София
5/. Борислав Борисов – из.на народни песни при НМУ“Любомир Пипков“ град София
6/. Александра Славова-из.на народни песни при НМУ“Любомир Пипков“ град София

III/. ПРЕДМЕТНИ НАГРАДИ
НА ФИРМА „Сани-Конс Тодорови Сие“ СД

СЕ ПРИСЪЖДАТ НА:
1/. Виктория Цветанова – певица, НЧ“Просвета-1909 г.“ кв.“Църква“, гр.Перник
2/. Валентин Цветанов-инструменталист, НЧ“Просвета-1909 г.“ кв.“Църква“, гр.Перник
3/. Слави Янев – танцьор, НЧ“Съзнание-1922 г.“ кв.Мошино, гр.Перник
4/. Маргарита Любомирова- танцьор, НЧ“Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“, гр.Перник
5/. Дарина Петрова –танцьор, НЧ“Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“, гр.Перник
6/. Деа Георгиева-разказвач, НЧ“Васил Левски-1916 г.“ с.Кленовик, Община Радомир

В/. ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР

КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:
І/. Фолклорни певчески групи:
І-во място – “Плакет” и диплом
1/. Детска фолклорна певческа група „Ясно слънце“ при НЧ „Христо Ботев-1928 г.“
кв.“Върба“, град Радомир, Община Радомир, Област Перник
Ръководител: Катя Гигова
2/. Детска фолклорна певческа група „Пъстра китка“ при НЧ“просвета-1903 г.“
град Бобов дол, Община Бобов дол, Област Кюстендил
Ръководител: Орлин Делибалтов

ІІ-ро място – не се присъжда
ІІІ-то място – не се присъжда

Индивидуални награди – певици/певци и инструменталисти
А/.Певици/певци:
Златен медал и диплом:
1/. Деница Георгиева/ 6 г./ – ДГ № 15 „Райна Княгиня“ гр.Перник
2/. Виктория Йорданова /7 г./ – НЧ“Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“ с.Кралев дол
3/. Теодор Тричков /8 г./ – НЧ“Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“ с.Кралев дол
4/. Джорджия Георгиева/10 г./ – НЧ“Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“ с.Кралев дол
5/. Евгени Кръстев/11 г./ – НЧ“Данчо Иванов-1927 г.“ кв.“Калкас“, гр.Перник
6/. Ивана Кюлева – НЧ“Васил Левски-1904 г.“ гр.Велинград, Обл.Пазарджик
7/. Теодора Петрова/9 г./ – ОУ“Св.св.Кирил и Методий“ с.Дивотино
8/. Яница Иванова /8 г./ – ЦПЛР-ОДК гр. Перник
9/. Яна Кирилова /10 г./ – ЦПЛР-ОДК гр.Парнек
10/. Полина Михайлова/11 г./ – ЦПЛР-ОДК гр.Перник
11/. Цвета Страхилова/14 г./ – ЦПЛР-ОДК гр.ПерниК
12/. Божидара Николова/6 г./ – НЧ „Пробуда-1922 г.“ с.Драгичево
13/. Мария Иванова/12 г./ – НЧ“Николай Хайтов- 1936 г.“ гр.София

Сребърен медал и диплом:
1/. Християна Владимирова/5 г./ – ДГ № 14“Славейче“ гр.Перник
2/. Виктория Спасова/8 г./ – НЧ“Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“ гр.Перник
3/. Александра Георгиева/7 г./ – НЧ „Св.Паисий Хилендарски-1927 г.“ с.Кралев дол
4/. Стилиян Сотиров/13 г./ – НЧ „Напредък-1885 г.“ гр.Радомир
5/. Мирела Пламенова/12 г./ – ЦПЛР-ОДК гр.Перник

Бронзов медал и диплом:
1/. Милица Борисова/11 г./ – Общински младежки дом гр.Перник
2/. Зорница Дойчева/6 г./ – ДГ № 9“Калина Малина“ гр.Перник
3/. Стела Иванова/15 г./ – НЧ „Напредък-1885 г.“ гр.Радомир
4/. Елеонора Миланова/8 г./ – НЧ „Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“ гр.Перник
5/. Ая Попова/7 г./ – ДГ № 7 „Пролет“ гр.Перник

ПООЩРЕНИЯ: ДИПЛОМ:
1/. Христина Здравкова/5 г./ – ДГ №7 „Пролет“ гр.Перник
2/. Анна Росенова/8 г./ – НЧ „Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“, гр.Перник

ІІІ/.Инструменталисти:
Не се присъждат награди

II/. ФОЛКЛОРНИ НАРОДНИ ОРКЕСТРИ
Не се присъждат награди

III/. ФОЛКЛОРНИ ТАНЦОВИ ГРУПИ:
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска фолклорна танцова формация при НЧ“Чичо Стоян-1927 г.“
С.Дивотино, Община Перник, Област Перник
Ръководител: Ирена Андреева
ІІ-ро място – не се присъжда
ІІІ-то място – не се присъжда

IV/. ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ ЗА НАРОДНИ ОБИЧАИ, ОБРЕДИ И РИТУАЛИ:
Не се присъждат награди

VI/. ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ ЗА СЛОВЕСЕН ФОЛКЛОР:
КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска фолклорна група за словесен фолклор при НЧ „Васил Левски-1916 г.
с.Кленовик, Община Радомир, Област Перник
Ръководител: Корнелия Дойчева
ІІ-ро място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска театрална студия при НЧ „Васил Левски-1904 г.“
гр.Велинград, Община Велинград, Област Пазарджик
Ръководител: Боян Захов
ІІІ-то място – не се присъжда

ИНДИВИДУАЛНИ НАГРАДИ:
Златен медал и диплом:
1/. Ния Верчова – хумор – ОУ „Христо Ботев“ гр.Батановци, Област Перник
2/. Виктор Георгиев/11 г./ – НЧ „Светлина-1936 г.“ с.Прибой, Област Перник

Сребърен медал и диплом:
1/.Богдан Гончев – разказвач – НЧ „Васил Левски-1904 г.“ гр.Велинград, Обл.Пазарджик
2/. Крум Крумов – хуморист – ОУ „Христо Ботев“ гр.Батановци, Област Перник
3/. Атанас Славейков – разказвач – НЧ“Светлина-1925 г.“ с.Дебели лаг, Област Перник

Бронзов медал и диплом:
1/. Антония Валентинова – разказвач – НЧ „Светлина-1925 г.“ с.Дебели лаг, Област Перник
2/. Поли Младенова/10 г./ – разказвачка – НЧ“Светлина-1936 г.“ с.Прибой, Област Перник
3/. Дея Георгиева/5 г./ – разказвачка – НЧ“Васил Левски-1916 г.“ с.Кленовик, Област Перник

СЪВРЕМЕННО /АВТОРСКО/ ТВОРЧЕСТВО И ИЗКУСТВО:
I/.АНСАМБЛИ ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ И ТАНЦИ
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детски фолклорен ансамбъл „Разметаница“ при НЧ „Просвета-1903 г.“
град Бобов дол, Община Бобов дол, Област Кюстендил
Ръководители: Бойко и Александър Седевчови – хореографи
Орлин Дерибалтов – диригент
ІІ-ро място – не се присъжда
ІІІ-то място – не се присъжда

II/. НАРОДНИ ХОРОВЕ, ПЕВЧИСКИ ГРУПИ ИФОРМАЦИИ:
КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:

І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска фолклорна певческа група „Земенчанче“
при СУ „Св.св.Кирил и Методий“ гр.Земен, Община Земен, Област Перник
Ръководител: Румен Василев

ІІ-ро място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска певческа група при НЧ „Съзнание-1922 г.“ кв.“Мошино“ гр.Перник
Ръководител: Виктор Томанов
ІІІ-то място – не се присъжда

ИНДИВИДУАЛНИ НАГРАДИ:
Златен медал и диплом:
1/. Анжело Пламенов/9 г./ – ОУ „Св.св.Кирил и Методий“ с.Дивотино, Област Перник
2/. Емануил Сандев/11 г./ – НЧ“Рудничар-1997 г.“ кв.“Рудничар“ гр.Перник
3/. Фолклорен певчески дует:
Виктория Миткова и Анжело Пламенов
ОУ „Св.св.Кирил и Методий“ с. Дивотино, Област Перник
Сребърен медал и диплом:
1/. Величко Боянов – НЧ“СВ.Паисий Хилендарски-1927 г.“ с.Кралев дол, Област Перник
Бронзов медал и диплом:
Не се присъжда

III/.НАРОДНИ ОРКЕСТРИ
КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:
Не се присъждат награди

ИНДИВИДУАЛНИ НАГРАДИ:

Златен медал и диплом:
1/. Цветан Дончев – изпълнител на синтезатор – НЧ“Рудничар -1997 г.“
кв.“Рудничар“ гр.Перник
ІІ-ро място – не се присъжда
ІІІ-то място – не се присъжда

IV/. ВОКАЛНИ ГРУПИ:
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Вокална група „ЦВЕТЕ“ при ОУ „Св.св.Кирил и Методий“
село Дивотино, Община Перник, Област Перник
Ръководител: Борислава Борисова

ІІ-ро място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ
1/. Детска вокална група на ученици от I-ви клас при ОУ“Св.св.Кирил и Методий“
село Дивотино, Община Перник, Област Перник
Ръководител: Антоанета Александрова
ІІІ-то място – не се присъжда

V/.ТАНЦОВИ ФОРМАЦИИ И КОЛЕКТИВИ:
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска танцова формация „Майсторите на танца“
при НЧ „Пробуда-1922 г.“ с.Драгичево, Област Перник
Ръководител: Олег Огнянов
2/. Детска танцова формация „БАЙРАКТАРЕ“ при НЧ“Христо Ботев-1928 г.“
кв.“Върба“ гр.Радомир, Община Радомир, Област Перник
Ръководител: Ирена Андреева
3/. Детска школа за народни танци при НЧ“Просвета-1903 г.“
гр.Бобов дол, Община Бобов дол, Област Кюстендил
Ръководители: Бойко и Александър Седевчови
ІІ-ро място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ
1/. Детска танцова формация „БАЙРАКТАРЕ“ при НЧ“Съзнание-1922 г.“
Кв.“Мошино“ гр.Перник, Област Перник
Ръководител: Ирена Андреева
2/. Детска танцова формация „Трънски ритми“ при НЧ „Гюрга Пинджурова-1895 г.“
гр.Трън, Община Трън, Област Перник
Ръководител: Емилия Миланова
ІІІ-то място – не се присъжда

VI/. ФОРМАЦИИ И КОЛЕКТИВИ ЗА КЛАСИЧЕСКИ ТАНЦИ
Не се присъждат награди

VII/. ФОРМАЦИИ ЗА МОДЕРЕН БАЛЕТ, МАЖОРЕТНИ ТАНЦИ,
ДЖАЗ И УЛИЧНИ ТАНЦИ
І-во място – ПЛАКЕТ И ДИПЛОМ:
1/. Детска формация за джаз модерен балет „ЛОЛИ ПОП“ при НЧ“Аврора-2013 г.“
кв.“Изток“ гр.Перник, Област Перник
Ръководител: Еми Георгиев
2/. Детска танцова формация за мажоретни танци „ИЗВРЧЕ“ при ОУ“Иван Вазов“
село Извор, Община Радомир, Област Перник
Ръководител: Йоана Стоянова
3/. Детски клуб „Мажоретни танци“ при ОУ“Христо Ботев“ гр.Батановци, Област Перник
Ръководители: Аня Исталиянова и Виктория Стоименова

ІІ-ро място – не се присъжда

ІІІ-то място – не се присъжда

В публикацията са използвани снимка на пресцентъра на Община Перник и кадър на Румен Сергиев

Виж също...

Loading...