Футболен клуб “Черногорец” (Ноевци) е областен шампион след инфарктен мач на 30-градусова жега

В инфарктен мач дузпите определиха победителя в 30-градусова жега на стадион “Миньор” в град Перник. Срещата между двата отбора от община Брезник – футболен клуб “Чорни” (Брезник) и футболен клуб “Черногорец” (Ноевци) се изигра пред стотици технии привърженици и бе равностойна, съобщиха от футболен клуб “Черногорец” (Ноевци).

В началото Николай Ангелов откри за брезничани от дузпа. Пак той можеше да вкара след грешка на вратаря на ноевчани. В първите 30 минути брезничани бяха по-активни, а след това до края ноевчани взеха инициативата. В края на първото полувреме шут на Валери Евтимов мина покрай страничната греда, но резултат не бе изравнен. Втората част нямаше чисти голови положения. В 80-та минута Евгени Американов мина няколко футболисти и бе фаулиран, а Марио Антонов реализира отсъдената дузпа за 1 : 1. В последната минута Валентин Велинов изскочи сам срещу вратаря на футболен клуб ” Чорни”, но бе отсъдена засада.

При ролетките на дузпите ноевчани вкараха всички, брезничани изпуснаха първата. Крайният резултат е 1 : 1 (5 : 6) след дузпи.

Снимка: ФК “Черногорец” (Ноевци)