Близо 50 млади скаути изпълниха центъра на село Кошарево, за да посетят Къщата на маските, където ги посрещнаха с подаръци
48 деца от I до IV клас от Централен младежки клуб на скаутите в България са посетили брезнишкото село Кошарево, научи Zapadno.com.
Младите скаути са посетили селото през вчерашния ден, а основната им цел е била да посетят Къщата на маските. В къщата, която съхранява сурвакарската традиция, те са били посрещнати с материали за изработване на макети на маски. На тръгване те са били изпратени с добри думи, но и с подаръци – магнити със сурвакар.
Децата и техните ръководители са посетили и Църногорския манастир над село Гигинци, както и връх Тумба. Посещението в Брезнишко е било част от програма, по която децата се обучават.
Снимки: Къщата на маските