С дронове и таблети полицаите ще разкриват престъпления, над 140 служители на реда преминаха курс за работа с новата техника

Благодарение на усилията на Главна дирекция “Национална полиция” е проведена обществена поръчка, в резултат на което експерт-криминалистите от главната дирекция, Столична дирекция на вътрешните работи и всички областни дирекции вече ще разполагат с комплект дрон и таблет, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Новата техника е предназначени за използване при огледи на пътнотранспортни произшествия и други дейности, свързани с разследването. Освен доставка и следгаранционна поддръжка на безпилотни летателни средства, е включено и обучение за работа с тях. Вече 144 служители от направленията „Експертно-криминалистическа дейност“ – Главна дирекция “Национална полиция” и областните дирекции в страната са преминали и съответен курс за работа с новата техника.

Снимка: МВР – пресцентър

Виж също...

Loading...