Мащабна полицейска операция в цялата страна: Униформени тръгнаха срещу нелегалната миграция
В ход е мащабна полицейска операция, насочена срещу незаконната миграция, трафикантите и съпричастните към този вид престъпления, съобщи директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ главен комисар Атанас Илков, цитиран от пресцентъра на МВР.
Операцията се провежда на територията на цялата страна и в нея са включени служители от ГДНП, ГДБОП, ГДГП, ГДЖСОБТ, СДВР и областните дирекции на МВР. Действията се извършват под ръководството на прокуратурата.
„Ангажиран е солиден ресурс от служители, към настоящия момент имаме постигнати добри резултати. Те ще бъдат представени съвместно с прокуратурата на по-късен етап, след приключване на действията“, уточни главен комисар Илков. Той припомни, че основните цели на операцията – ефективно противодействие на незаконната миграция, са заложени от министър Калин Стоянов още при встъпването му в длъжност.