На събора в село Кошарево ще свири оркестър „Унисон“, а в църквата с водосвет и курбан ще се отбележи църковният Кръстовден
Жива музика е подсигурена за програмата по отбелязване на традиционния събор на брезнишкото село Кошарево, научи Zapadno.com.
Програмата ще стартира в 16:00 часа на 23 септември (събота) на площада в селото. За доброто настроението на всички жители и гости на Кошарево ще се погрижи оркестър „Унисон“.
На 27 септември, когато е църковният Кръстовден по стар стил, в църквата „Свети Николай Чудотворец“ в селото от 11:00 часа ще бъде извършен водосвет, молебен, а след това раздаден курбан за здраве.
Организатори на празничните събития са народно читалище „Пробуда-1927“ и кметското наместничество на село Кошарево.
Снимка: Zapadno.com – архив