Футболен клуб “Чорни” продължава да е едноличен първенец в групата след победа срещу “Верила”, отборът на “Ерма” загуби от тима на “Спортист”

Футболен клуб “Чорни” (Брезник) отбеляза победа в 19-ти кръг на Областната футболна група, а отборът на “Ерма” (Трън) завърши със загуба вчерашния мач, става ясно от информационната система на БФС-Перник.

Вчера е изигран мач между тима на “Верила” (Дрен) и мъжкия отбор на “Чорни”. Мачът е завършил с резултат 0 : 4 в полза на футболистите от Брезник, които във временното класиране затвърждават лидерската си позиция с актив от 47 точки. От отбора на брезничани описаха подробно провелия се вчера футболен двубой.

От първия съдийски сигнал брезничани бяха пълни “господари” на терена и създадоха редица възможности за гол. След няколко последователни пропуска и две греди на Димитър Кръстев, отборът на “Чорни” вкара, след като Мартин Несторов се пребори за една на глед безнадеждна топка и Димитър Кръстев отбеляза за 0:1. До края на първата част гостите създадоха редица възможности, но последователно пропуски направиха Емил Пантелеев, Димитър Кръстев и Павел Павлов.

Втората част започна още по- ударно за брезничани, които редяха положенията едно след друго, но без гол. Така се стигна до поредната красива атака за гостите, след която Несторов подаде за Пантелеев, който матира вратаря на гостите за 0:2. След този резултат “Чорни” заигра още по- освободено и правеха каквото си искат на терена. В края на полувремето след удар от границата на наказателното поле на Несторов вратарят отби коженото кълбо към голмайстора в този мач- Кръстев, който направи преднината класическа в полза на брезничани! До края на срещата двубоят бе предимно битка по терена и твърди, но негруби сблъсъци. След поредното здраво единоборство коженото кълбо попадна в “златната” резерва Мирослав Стаменов, който отбеляза за 0:4 и оформи крайния резултат в срещата. До края на двубоя отново по превъзходен начин за брезничани се прояви цялата защита, като Емануел Мартинов отчая противниковите нападатели, а вратарят Васко Тодоров подпечата превъзходната си игра, като дори отрази и дузпа, отсъдена в полза на “Верила”.

По този начин брезничани продължават да са едноличен първенец в групата като с голов актив от 66 на 17, водят с 4точки пред втория “Дружба” – Мещица! По този начин брезничани се нуждаят от една победа през оставащите два мача, съответно с отборите на “Рудничар”- Бела вода на 11.05. от 18:00 часа в град Брезник и “Димитровец” – Ковачевци на 18.05. от 18ч. в Ковачевци, за да спечелят титлата!!!

Изказваме благодарности към нашите приятели от магазин “Балистик”, които ни зарадваха с подарък.

В неделния ден на стадиона в град Трън е изигран мач между местния футболен клуб “Ерма” и “Спортист” (Драгичево). Мачът е завършил с резултат 0 : 2 в полза на отбора от пернишкото село Драгичево. Във временното класиране на групата “Ерма” (Трън) все още е на четвърта позиция.

Снимка: футболен клуб “Чорни” (Брезник)