Времето в петък чувствително ще се затопли, в Северна България ще има гръмотевични бури

На 31 май ще има чувствително затопляне, а в Северна България гръмотевични бури, както и превалявания главно в планините, съобщи за Zapadno.com метеорологът Петър Янков.

Минималните температури ще бъдат от 16 до 11 градуса, по Черноморското крайбрежие до 17 градуса. Денят ще започне с облаци над Добруджа и над западните части от България. Постепенно от запад на изток облаците ще се увеличават. Следобед ще превали и прегърми в западните и в централните райони, а по Черноморското крайбрежие облачността ще се разкъса до слънчево. Чувствително ще се затопли.

Вятърът ще бъде слаб със скорости до 20 километра в час, от запад. По високите части на планините ще духат умерени ветрове от югозапад със скорости до 30 километра в час. Максималните температури ще бъдат от 25 до 30 градуса, в района на Сандански и около Русе до 31 градуса, по Черноморието до 26 – 30 градуса.

Подробна информация за времето в реално време може да научите и чрез Фейсбук страницата Meteo Tv или на сайта www.wap.tvmet.com.

Снимка: Zapadno.com – архив

Виж също...

Loading...