Сурвакари от село Долна Секирна са показани в изложба, художникът харесва уникалността им

Сурвакари от брезнишкото село Долна Секирна са сред изобразените на платна творби в изложбата „Маски“ на художника от Перник Кирил Богданов, предаде репортер на Zapadno.com.

Изложбата е открита вчера в галерия „Арт салон“ в Перник и в нея са подредени 11 творби. Това е петата самостоятелна изложба на художника. Експозицията е провокирана от духа на най-големия празник за Пернишка област Сурова. Сурвакари от Долна Секирна са изобразени на една от картините. Избрал да ги нарисува, тъй като са уникални със своето облекло.

Картините могат да бъдат разгледани до 11 февруари, а 30 % от продажбите (естествено ако има такива) ще отидат за благотворителност, отбелязва Кирил Богданов. „Последната седмица беше доста интересна. Ту бях мнителен , ту проницателен, ту грешен, ту прав. Имаше доста съвпадения, а аз в съвпадения не вярвам. Но пък се чувствам по-жив от всякога, а това означава, че музата ми е на високо ниво. Както казва един приятел: „Има ли драма,ще има и екшън.“ Цветовете се бият, но на правилните места. Композициите са с голяма амплитуда“, споделя художникът и допълва: „Цялата изложба е свързана със Сурова. Има и Сурвашкари има и мечкари ще се радвам и така да наричате маскираните ора по нашио край. Тука кукери нема…. кукерите са си у Ямбол.“

Снимка: Андон Тацев

Виж също...

Loading...