В петък ще вали и гръми, по-интензивни валежи се очакват в западните и южните райони с количества 20 – 30 литра на квадратен метър

В петък се очакват валежи и гръмотевици, силни в южните райони, съобщи за Zapadno.com метеорологът Петър Янков.

Минималните температури ще бъдат от 13 до 9 градуса, по Черноморието до 11 градуса. Облачен вихър ще достигне до нашата страна. Ще се установи дъждовно време. Предиобед ще превалява в западните райони, а следобед валежите ще обхващат Източна България. По-интензивни валежи се очакват в западните и южните райони с количества 20 – 30 литра на квадратен метър. В планините, над 2000 метра надморска височина ще превалява дъжд и сняг.

Вятърът ще бъде слаб със скорости до 20 километра в час от югозапад. По високите части на планините ще духат силни ветрове от югозапад със скорости до 30 километра в час. Максималните температури ще бъдат от 14 до 20 градуса, по Черноморието до 15 – 16 градуса.

Подробна информация за времето в реално време може да научите чрез Фейсбук страницата Meteo Tv или на сайта www.wap.tvmet.com.

Снимка: Zapadno.com – архив

Виж също...

Loading...